Wyspiański w Krakowskim Muzeum Narodowym

Wystawę twórczości Stanisława Wyspiańskiego przygotowało Muzeum Narodowe w Krakowie. To wystawa Narodowa, jedna z tych, które każdy Polak powinien obejrzeć.

 

28 listopada 2017 roku minęła 110 rocznica śmierci artysty, a 15 stycznia roku 2019 obchodzić będziemy 150 rocznicę jego urodzin. Autor „Wesela”, literaturę, łączył z teatrem, poezją, dramaturgią, malowaniem, rysowaniem, projektowaniem witraży, polichromii i mebli. Przyświecała mu idea wielkiej syntezy, dzieła plastyczne stawały się wizjami dramaturgii teatralnej. Modernistyczny wydźwięk jego dzieł naznaczony piętnem niespełnienia, śmierci i tragedii pokazuje w pełni krakowska wystawa. Przypomina naszego czwartego wieszcza, artystę przełomy XIX i XX wieku. Artystę żyjącego tylko 37 lat, ale twórcę który tworzył ówczesną elitę artystyczną Europy. Tę znakomitą wystawę zwiedzać można do 20 styczna 2019 roku w Krakowskim Muzeum Narodowym.

 


GG

Komentarze
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam